Komunikaty jagodowe

Komunikaty aktywne
Przygotowuje: Tomasz Gasparski – Bayer Sp. z o.o.

Komunikat jagodowy z dnia 1 czerwca 2016 roku
Komunikat jagodowy z dnia 1 czerwca 2016 roku

W wielu rejonach, w czasie kwitnienia porzeczek panowały niekorzystne warunki pogodowe. Temperatury spadały poniżej -1oC. Wiele odmian, zwłaszcza tych wczesnych, miało tendencję do dużego osypywania się zawiązków. W konsekwencji, grona niektórych odmian są bardzo przerzedzone.

Komunikat jagodowy z dnia 13 maja 2016 roku
Komunikat jagodowy z dnia 13 maja 2016 roku

Na plantacjach można zaobserwować uszkodzenia kwiatów spowodowane przymrozkami, jakie miały miejsce w trzeciej dekadzie kwietnia (fot.1). W przypadku plantacji prowadzonych tradycyjnie (bez okryć) uszkodzenia są na bardzo niskim poziomie, nie mające istotnego wpływu na plonowanie truskawek. 

Komunikat jagodowy z dnia 26 kwietnia 2016 roku
Komunikat jagodowy z dnia 26 kwietnia 2016 roku

Ostatnie dni dla wielu regionów Polski są pod znakiem niskich temperatur. Już w ubiegłą sobotę temperatury powietrza spadły poniżej 0oC. Dzisiejszego ranka, w wielu województwach temperatury powietrza mierzone na wysokości 2 metrów spadły tym razem poniżej -1 stopnia C

Komunikat jagodowy z dnia 1 kwietnia 2016 roku
Komunikat jagodowy z dnia 1 kwietnia 2016 roku

W uprawie truskawek bardzo wczesną wiosną można zastosować podstawowe nawożenie NPK. Należy jednak pamiętać o dostarczeniu truskawkom odpowiedniej ilości azotu, która bardzo często jest niewystarczająca w nawozach wieloskładnikowych. W tym celu można zastosować saletrę amonową. Zaleca się stosowanie azotu w dwóch podzielonych dawkach, gdyż truskawki są bardzo wrażliwe na zasolenie.

grunt to bezpieczeństwo
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zlecanych środków bezpieczeństwa.