Komunikaty sadownicze

xxxxx

Komunikat sadowniczy z dnia 18 kwietnia 2018 roku
18.04.2018 - Komunikat sadowniczy z dnia 18 kwietnia 2018 roku

Już tradycyjnie, jak co roku, duży problem w uprawach grusz stanowi „flagowy szkodnik” –miodówka gruszowa plamista. Przebieg pogody sprzyjał wczesnemu wybudzaniu zimujących osobników dorosłych, które w sprzyjających warunkach kopulowały i rozpoczynały masowe składanie jaj (jedna samica może złożyć od 600 nawet do 1000 jaj !)

Komunikat sadowniczy z dnia 17 kwietnia 2018 roku
17.04.2018 - Komunikat sadowniczy z dnia 17 kwietnia 2018 roku

Przebieg pogody od Świąt Wielkiej Nocy spowodował intensywny rozwój wegetacyjny wszystkich gatunków drzew i krzewów owocowych. Obecnie w centralnej Polsce na odmianie Idared widać początki różowego pąka, na Jonagoldach panuje faza zielonego pąka.

Vademecum – instrukcja użytkowania
18.03.2016 - Vademecum – instrukcja użytkowania

System wspomagania decyzji Vademecum obejmuje sieć ponad stu stacji z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najgroźniejszych patogenów jabłoni, drzew pestkowych oraz owoców jagodowych: truskawki i maliny

grunt to bezpieczeństwo
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zlecanych środków bezpieczeństwa.