Komunikaty warzywnicze

Komunikat warzywniczy z dnia 1 czerwca  2018 roku
Komunikat warzywniczy z dnia 1 czerwca 2018 roku

Sezon wegetacyjny w pełni, wczesna i bardzo ciepła wiosna spowodowały przyspieszenie wegetacji roślin. Wschody roślin uprawnych w takich warunkach pogodowych przy wysokiej, jak na ten czas, temperaturze gleby rozpoczynają się kilka dni wcześniej. W wielu rejonach Polski, gdzie jest niedobór opadów, jest problem z wyrównaniem wschodów roślin uprawnych oraz osłabieniem działania herbicydów doglebowych. 

Komunikat warzywniczy z dnia 17 kwietnia 2018 roku
Komunikat warzywniczy z dnia 17 kwietnia 2018 roku

Od trzech tygodni wiosna zagościła w Polsce na dobre. Sezon warzywniczy powoli rusza, na polach pojawiają się m.in. wczesne nasadzenia warzyw kapustnych, rozpoczęto siewy cebuli, buraków ćwikłowych oraz marchwi. W związku z tym zapraszam do zapoznania się z pierwszym w tym roku, komunikatem o zagrożeniach w ochronie upraw warzywniczych.

grunt to bezpieczeństwo
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zlecanych środków bezpieczeństwa.